Kolegium Europejskie

  Europejska Niepubliczna Szkoła Podstawowa

  z Oddziałami Dwujęzycznymi

  w Krakowie

ul. Ślusarska 9
30-710 Kraków
+48 786 171 881

Email: sekretariat.sp@ke.edu.pl

Top Panel
- - - - - -

Warsztaty kulinarne! 20 kwietnia 2024

Młodzi odkrywcy. Półkolonie lato 2024

Kursy języka angielskiego

Trening Umiejętności Społecznych

Radość ze sportu na zajęciach z siatkówki!

Witajcie w świecie BrainCore!

FIND US

Our location

Europejska Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi
 
 
A+ R A-
Zajęcia sportowe

Zajęcia sportowe

Zajęcia sportowe

W ramach zajęć z wychowania fizycznego nasza szkoła podstawowa proponuje między innymi:

Read more
Międzynarodowość

Międzynarodowość

Międzynarodowość

Wielokulturowość to jedna z charakterystycznych cech naszej szkoły. Nasi uczniowie pochodzą z różnych krajów, mówią różnymi językami, mają różny światopogląd społeczny.

Read more
Zajęcia dodatkowe

Zajęcia dodatkowe

Zajęcia dodatkowe

W dbałości o wszechstronny rozwój naszych uczniów szkoła oferuje zajęcia dodatkowe w ramach, których dzieci mogą rozbudzać i rozwijać swoje zainteresowania.

Read more
Świetlica

Świetlica

Świetlica

Dla uczniów klas 1-3 nasza szkoła przygotowała doskonale wyposażoną świetlicę z kącikiem do cichej nauki oraz ciekawymi zajęciami.

Read more

Wskazówki dla rodziców

1. Projektujemy rzeczywistość w międzynarodowym środowisku

Uważamy, że praca z uczniem metodą projektów jest jedną z najbardziej efektywnych metod nauczania, stąd często realizacja przedmiotowych bloków tematycznych przebiega właśnie w ten porządny przez nas sposób. Każdy młody człowiek odczuwa potrzebę kreowania otoczenia, chce działać – my pomagamy mu tylko uwolnić drzemiący w nim potencjał i towarzyszymy wiernie w działaniu.

Czytaj więcej: Projektujemy rzeczywistość w międzynarodowej szkole

 


2. Szkoła otwarta na cudzoziemców

Dzisiejsza szkoła, zwłaszcza w takim miejscu jakim jest wielokulturowy Kraków, musi być otwarta i przygotowana na przyjęcie dziecka cudzoziemskiego. Niestety większość szkół boryka się z trudnościami jakie przysparza im kształcenie ucznia przybywającego z innego systemu edukacyjnego. Liczne klasy, brak doświadczenia w kształceniu międzynarodowych dzieci, niedostosowanie form i metod pracy do potrzeb ucznia – obcokrajowca to najczęściej podnoszone przez rodziców kwestie, które dyskwalifikują publiczne placówki jako odpowiednie do edukowania dzieci cudzoziemskich.

Czytaj więcej: Dwujęzyczna szkoła otwarta na cudzoziemca

 


3. Kształtowanie postaw społecznych w międzynarodowym środowisku

 

Edukacja to najskuteczniejszy sposób zapobiegania nietolerancji. Uświadamianie tego jak barwny i piękny jest świat, dzięki temu, że ludzie są RÓŻNI ale RÓWNI to nasza powinność. Żadna inność nie powinna być postrzegana w kategorii pejoratywnej. Inny ode mnie nie znaczy gorszy. Małe dzieci nie rodzą się z uprzedzeniami, długi czas są bezkrytyczne i nie oceniają po pozorach… Dopiero w okresie dojrzewania często pojawiają się wątpliwości i pytania. Wówczas należy uczyć akceptacji i otwartości na drugiego człowieka, świadomie przygotowując młodego „buntownika” do życia w różnorodnym społeczeństwie.

Czytaj więcej: Wielokulturowa szkoła i kształtowanie postaw społecznych

 


4. Jak uczymy w dwujęzycznej szkole podstawowej?

 

W obecnych czasach wielu uczniów stawia sobie pytanie, czy warto być osobą dwujęzyczną. Wieloletnia praktyka naszej szkoły pokazuje, że połączenie nauczania języka polskiego jako obcego z nauczaniem języka angielskiego przynosi bardzo dobre efekty. Nasza metoda jest odpowiedzią na wyzwania czekające na współczesną młodzież oraz wynika z naszej troski o całościowy rozwój uczniów. 

Dwujęzyczna szkoła podstawowa to szkoła, w której nauczanie przedmiotów niejęzykowych, np. matematyki czy chemii odbywa się w języku rodzimym i języku obcym nowożytnym w zakresie dostosowanym do możliwości i umiejętności językowych uczniów. Na lekcjach realizowanych dwujęzycznie uczniowie poznają początkowo słownictwo specjalistyczne z danej dziedziny nauki, aby po niedługim czasie przy zwiększonej nauce samego języka obcego, móc uczestniczyć w zajęciach i pojąć wiedzę zarówno w języku ojczystym jak i tym, który jest drugim językiem nauczania.

Czytaj więcej: Dwujęzyczna szkoła podstawowa

Dla przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej przygotowaliśmy wyjątkowy kurs językowy. Zapraszamy!
Zapraszamy na Chocolate Day i Sushi Master!
 

Dlaczego Europejska Niepubliczna

Szkoła Podstawowa to najlepszy wybór:

  • nauka w międzynarodowym środowisku
  • rozszerzona nauka j. angielskiego, szeroki wybór języków dodatkowych: j. francuski, j. hiszpański, j. niemiecki
  • niewielkie klasy (gwarancja indywidualnego podejścia)
  • pierwszeństwo miejsca w liceum z maturą międzynarodową IB (z wykładowym j. angielskim w klasie trzeciej i czwartej)
  • oferta zajęć dodatkowych, fakultatywnych, kółek zainteresowańZapraszamy

 

Kontakt

Telephone: +48 786 171 881

ul. Ślusarska 9, 30-710 Kraków

email: sekretariat.sp@ke.edu.pl