Kolegium Europejskie

  Europejska Niepubliczna Szkoła Podstawowa

  z Oddziałami Dwujęzycznymi

  w Krakowie

ul. Ślusarska 9
30-710 Kraków
+48 786 171 881

Email: sekretariat.sp@ke.edu.pl

Top Panel
- - - - - -

Koncert Świąteczny piątek 22.12.2023

Konkurs świąteczny w bibliotece!

Reprezentacja KE w piłce nożnej

Radość ze sportu na zajęciach z siatkówki!

PIE - weekendowe zajęcia uczniów

Klasa 6b a tropie Adasia Ciskowskiego

Odkrywamy emocje w świetlicy szkolnej

Trening Umiejętności Społecznych

Witajcie w świecie BrainCore!

Kursy języka angielskiego

FIND US

Our location

Europejska Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi
 
 
A+ R A-
Zajęcia dodatkowe

Zajęcia dodatkowe

Zajęcia dodatkowe

W dbałości o wszechstronny rozwój naszych uczniów szkoła oferuje zajęcia dodatkowe w ramach, których dzieci mogą rozbudzać i rozwijać swoje zainteresowania.

Read more
Native speaker

Native speaker

Native speaker

Już od pierwszej klasy uczniowie naszej szkoły podstawowej w ramach rozszerzonej liczby godzin języka angielskiego mają zajęcia z native speakerem.

Read more
Międzynarodowość

Międzynarodowość

Międzynarodowość

Wielokulturowość to jedna z charakterystycznych cech naszej szkoły. Nasi uczniowie pochodzą z różnych krajów, mówią różnymi językami, mają różny światopogląd społeczny.

Read more
Świetlica

Świetlica

Świetlica

Dla uczniów klas 1-3 nasza szkoła przygotowała doskonale wyposażoną świetlicę z kącikiem do cichej nauki oraz ciekawymi zajęciami.

Read more

Międzynarodowość

Wielokulturowość to jedna z charakterystycznych cech naszej szkoły. Nasi uczniowie pochodzą z różnych krajów, mówią różnymi językami, mają różny światopogląd społeczny.

Dzięki możliwości kształtowania osobowości młodego człowieka w takim środowisku uczy się on tolerancji i otwartości. Poznaje i szanuje odmienny system, dlatego naszych uczniów cechuje otwartość na drugiego człowieka.

Szkoła Podstawowa otwarta na cudzoziemca czy reemigranta.

Dzisiejsza szkoła, zwłaszcza w takim miejscu jakim jest wielokulturowy Kraków, musi być otwarta i przygotowana na przyjęcie dziecka cudzoziemskiego. Niestety większość szkół boryka się z trudnościami jakie przysparza im kształcenie ucznia przybywającego z innego systemu edukacyjnego. Liczne klasy, brak doświadczenia w kształceniu międzynarodowych dzieci, niedostosowanie form i metod pracy do potrzeb ucznia – obcokrajowca to najczęściej podnoszone przez rodziców kwestie, które dyskwalifikują publiczne placówki jako odpowiednie do edukowania dzieci cudzoziemskich.

Nasza szkoła, bazując na doświadczeniu w nauczaniu międzynarodowej młodzieży zaczerpniętym z macierzystego liceum z powodzeniem kształci i wspiera dzieci przybywające z różnych zakątków świata. Małe grupy klasowe, możliwość zindywidualizowania podejścia do ucznia, dwujęzyczne nauczanie czy zwiększenie godzin j. polskiego jako obcego to tylko nieliczne atuty Kolegium Europejskiego przemawiające za właściwym przygotowaniem naszej placówki do przyjęcia dziecka cudzoziemskiego.

Z wielką troską i uważnością wspieramy młodego człowieka za którego edukację czujemy się najzwyczajniej odpowiedzialni. Wykwalifikowana, dwujęzyczna i otwarta na wielokulturowość kadra pedagogów czuwa nad prawidłowym i szybkim przebiegiem procesu adaptacji w nowym miejscu. Dobór pożądanych i właściwych form pracy do indywidualnych potrzeb ucznia cudzoziemskiego - dla naszych nauczycieli nie jest wyzwaniem tylko naturalnym działaniem.

Dokładamy wszelkich starań, aby każdy uczeń bez względu na swoje pochodzenie czuł się częścią naszej „kolegialnej” społeczności.

Pokój pełen zmysłów, warsztaty przyrodnicze, zwiedzanie szkoły, rozmowy z nauczycielami... To wszystko czeka na Was w czasie dnia otwartego w Kolegium Europejskim!
Chcesz poszerzyć wiedzę i poznać nowych przyjaciół! Zapraszamy na PIE!
 

Dlaczego Europejska Niepubliczna

Szkoła Podstawowa to najlepszy wybór:

  • nauka w międzynarodowym środowisku
  • rozszerzona nauka j. angielskiego, szeroki wybór języków dodatkowych: j. francuski, j. hiszpański, j. niemiecki
  • niewielkie klasy (gwarancja indywidualnego podejścia)
  • pierwszeństwo miejsca w liceum z maturą międzynarodową IB (z wykładowym j. angielskim w klasie trzeciej i czwartej)
  • oferta zajęć dodatkowych, fakultatywnych, kółek zainteresowańZapraszamy

 

Kontakt

Telephone: +48 786 171 881

ul. Ślusarska 9, 30-710 Kraków

email: sekretariat.sp@ke.edu.pl