Kolegium Europejskie

  Europejska Niepubliczna Szkoła Podstawowa

  z Oddziałami Dwujęzycznymi

  w Krakowie

ul. Ślusarska 9
30-710 Kraków
+48 786 171 881

Email: sekretariat.sp@ke.edu.pl

Top Panel
- - - - - -

Warsztaty kulinarne! 20 kwietnia 2024

Młodzi odkrywcy. Półkolonie lato 2024

Kursy języka angielskiego

Trening Umiejętności Społecznych

Radość ze sportu na zajęciach z siatkówki!

Witajcie w świecie BrainCore!

FIND US

Our location

Europejska Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi
 
 
A+ R A-
Międzynarodowość

Międzynarodowość

Międzynarodowość

Wielokulturowość to jedna z charakterystycznych cech naszej szkoły. Nasi uczniowie pochodzą z różnych krajów, mówią różnymi językami, mają różny światopogląd społeczny.

Read more
Zajęcia sportowe

Zajęcia sportowe

Zajęcia sportowe

W ramach zajęć z wychowania fizycznego nasza szkoła podstawowa proponuje między innymi:

Read more
Zajęcia dodatkowe

Zajęcia dodatkowe

Zajęcia dodatkowe

W dbałości o wszechstronny rozwój naszych uczniów szkoła oferuje zajęcia dodatkowe w ramach, których dzieci mogą rozbudzać i rozwijać swoje zainteresowania.

Read more
Native speaker

Native speaker

Native speaker

Już od pierwszej klasy uczniowie naszej szkoły podstawowej w ramach rozszerzonej liczby godzin języka angielskiego mają zajęcia z native speakerem.

Read more

Międzynarodowość

Wielokulturowość to jedna z charakterystycznych cech naszej szkoły. Nasi uczniowie pochodzą z różnych krajów, mówią różnymi językami, mają różny światopogląd społeczny.

Dzięki możliwości kształtowania osobowości młodego człowieka w takim środowisku uczy się on tolerancji i otwartości. Poznaje i szanuje odmienny system, dlatego naszych uczniów cechuje otwartość na drugiego człowieka.

Szkoła Podstawowa otwarta na cudzoziemca czy reemigranta.

Dzisiejsza szkoła, zwłaszcza w takim miejscu jakim jest wielokulturowy Kraków, musi być otwarta i przygotowana na przyjęcie dziecka cudzoziemskiego. Niestety większość szkół boryka się z trudnościami jakie przysparza im kształcenie ucznia przybywającego z innego systemu edukacyjnego. Liczne klasy, brak doświadczenia w kształceniu międzynarodowych dzieci, niedostosowanie form i metod pracy do potrzeb ucznia – obcokrajowca to najczęściej podnoszone przez rodziców kwestie, które dyskwalifikują publiczne placówki jako odpowiednie do edukowania dzieci cudzoziemskich.

Nasza szkoła, bazując na doświadczeniu w nauczaniu międzynarodowej młodzieży zaczerpniętym z macierzystego liceum z powodzeniem kształci i wspiera dzieci przybywające z różnych zakątków świata. Małe grupy klasowe, możliwość zindywidualizowania podejścia do ucznia, dwujęzyczne nauczanie czy zwiększenie godzin j. polskiego jako obcego to tylko nieliczne atuty Kolegium Europejskiego przemawiające za właściwym przygotowaniem naszej placówki do przyjęcia dziecka cudzoziemskiego.

Z wielką troską i uważnością wspieramy młodego człowieka za którego edukację czujemy się najzwyczajniej odpowiedzialni. Wykwalifikowana, dwujęzyczna i otwarta na wielokulturowość kadra pedagogów czuwa nad prawidłowym i szybkim przebiegiem procesu adaptacji w nowym miejscu. Dobór pożądanych i właściwych form pracy do indywidualnych potrzeb ucznia cudzoziemskiego - dla naszych nauczycieli nie jest wyzwaniem tylko naturalnym działaniem.

Dokładamy wszelkich starań, aby każdy uczeń bez względu na swoje pochodzenie czuł się częścią naszej „kolegialnej” społeczności.

Dla przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej przygotowaliśmy wyjątkowy kurs językowy. Zapraszamy!
Zapraszamy na Chocolate Day i Sushi Master!
 

Dlaczego Europejska Niepubliczna

Szkoła Podstawowa to najlepszy wybór:

  • nauka w międzynarodowym środowisku
  • rozszerzona nauka j. angielskiego, szeroki wybór języków dodatkowych: j. francuski, j. hiszpański, j. niemiecki
  • niewielkie klasy (gwarancja indywidualnego podejścia)
  • pierwszeństwo miejsca w liceum z maturą międzynarodową IB (z wykładowym j. angielskim w klasie trzeciej i czwartej)
  • oferta zajęć dodatkowych, fakultatywnych, kółek zainteresowańZapraszamy

 

Kontakt

Telephone: +48 786 171 881

ul. Ślusarska 9, 30-710 Kraków

email: sekretariat.sp@ke.edu.pl