- - - - - -
A+ R A-

Metoda CLIL

  • Kategoria: news
  • Opublikowano: czwartek, 21 luty 2019 09:37
  • Super User
  • Odsłony: 7774

Metoda CLIL (Content and Language Integrated Learning) to niezwykle skuteczny sposób nauczania języka poprzez zintegrowane kształcenie przedmiotowo–językowe. W proces nauczania włączany jest materiał dydaktyczny z przedmiotów ścisłych i humanistycznych, tak aby uczniowie przyswajali praktyczną wiedzę z innych dziedzin, jednocześnie ucząc się języka obcego.

W naszej szkole już w nauczaniu wczesnoszkolnym stosujemy metodę CLIL (Content and Language Integrated Learning). Stosowanie metody CLIL zwiększa językową świadomość i rozwija kompetencje językowe już u naszych najmłodszych podopiecznych. Mając na uwadze, iż uczniowie klas I-III zazwyczaj dopiero zaczynają przygodę z językiem obcym nasi nauczyciele intuicyjnie stosują tą metodę dostosowując treści i językowy poziom do grupy.

 

Zaznaczyć warto, iż metodę CLIL rekomenduje Komisja Europejska wskazując jej niezaprzeczalne walory do promowania nauki języków obcych i różnorodności językowej.