- - - - - -
A+ R A-

Ogólnopolski konkurs "Poznajmy się"

  • Kategoria: news
  • Opublikowano: czwartek, 20 czerwiec 2019 08:35
  • Super User
  • Odsłony: 5013

  

Uczniowie naszej szkoły podstawowej wzięli udział w I edycji konkursu „Poznajmy się”. Konkurs ma celu promowanie wielokulturowości i lepsze poznanie rówieśników o innym kolorze skóry, mówiących w różnych językach. To wzajemne poznanie się, odpowiedź na pytanie jakimi sami jesteśmy, żeby dowiedzieć się i nauczyć od siebie nawzajem czegoś nowego, ciekawego, ważnego.

Ogólnopolski Konkurs POZNAJMY SIĘ to projekt Koalicji Organizacji Pozarządowych reprezentowanej przez Fundację Ludzi Otwartej Wyobraźni FLOW. Celem inicjatywy jest pogłębienie wiedzy o wielokulturowości naszego społeczeństwa i kształtowanie postaw akceptacji różnorodności kulturowej.

Konkurs objęty został patronatem przez: Rzecznika Praw Obywatelskich – Adama Bodnara, Rzecznika Praw Dziecka – Marka Michalaka, Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka. W jury zasiadają, m.in.: żona byłego Prezydenta Polski Anna Komorowska, reżyserka Małgorzata Szumowska, aktorka teatralna Maja Komorowska. Wielokulturowa Gala, podczas której poznamy zwycięzców, odbędzie się w listopadzie br. w POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.

Reżyserem projektu konkursowego - filmu pt. 'Kolegium Europejskie - dom wszystkich uczniów' jest Renat Elizbarian, uczeń klasy 7. W projekcie wzięli uczniowie szkoły podstawowej oraz liceum.

Informacje na temat konkursu: https://www.konkurspoznajmysie.pl/o-konkursie/

 

Trzymamy kciuki za naszych uczniów!