- - - - - -
A+ R A-

Radość ze sportu na zajęciach z siatkówki dla najmłodszych!

 

 

W ramach zajęć dodatkowych w międzynarodowej szkole podstawowej Kolegium Europejskie, dzieci mają okazję spędzać czas aktywnie. Możliwości jest mnóstwo ale w tym miejscu skupimy się na zajęciach, które uczą gry w piłkę siatkową!

 

Zajęcia z siatkówki są bardzo często wybierane przez najmłodszych uczniów. Dlatego przez zabawę powoli wprowadzamy ich w świat tej dynamicznej dyscypliny.

 

Nauka techniki gry, zasady współpracy z zespołem, a także poznanie smaku zarówno zwycięstwa, jak i porażki to główne cele naszych zajęć. Staramy się poprzez elementy gry młodzi siatkarze trenowali również umiejętności zespołowe i rozwijali również zdolności motoryczne.

 

Gra zespołowa, gra w siatkówkę to nie tylko nauka sportu. Dzieci uczą się wzajemnego wsparcia, komunikacji oraz budowania silnego zespołu, co wpływa pozytywnie na ich rozwój i relacje jakie maja z kolegami z klasy.

 

Ale pamiętajmy też, że zajęcia z siatkówki to nie tylko trening sportowy, ale przede wszystkim świetna zabawa! Jest to czas pełen radości ze wspólnego działania i rywalizacji w duchu fair play. A chwile spędzone na boisku z piłką siatkową to nie tylko nauka sportu, lecz również budowanie wartościowych relacji i pasji, które z pewnością zostaną z nimi na długo.

 

Zajęcia z piłki siatkowej odbywają się w poniedziałek:

  • godz. 17:00-18:00 - klasy 1-3 
  • godz. 18:00-19:00 - klasy 4-8 

 

Małgorzata Śnieżek - trener piłki siatkowej PZPS