- - - - - -
A+ R A-

Na tropie Adasia Ciskowskiego – klasa 6b w trakcie analizy Szatana z siódmej klasy

 

W ostatnich dniach uczniowie klasy 6B przenieśli się w świat literatury młodzieżowej, biorąc na warsztat "Szatana z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego. Najważniejszym z zadań jakie dostali w trakcie omawiania lektury była analiza postaci Adasia Ciskowskiego, głównego bohatera tej niezwykłej powieści.

 

Uczniowie rozpoczęli zajęcia od przedstawienia postaci Adasia Ciskowskiego i od opracowywania jego rysopisu. Starannie opisali jego wygląd, starając się przypomnieć sobie jak najwięcej szczegółów z lektury. Na kolejnych lekcjach, przyszedł czas na bardziej zaawansowaną analizę. Uczniowie przystąpili do opisu cech charakteru Adasia, bazując na konkretnych wydarzeniach z powieści. Nie chodzi już tylko o zewnętrzne cechy bohatera, ale o jego motywacje i działania.

 

Kasa 6b jest niezwykle zaangażowana, dyskutuje, wymienia się spostrzeżeniami, a jej analizy są głębokie i pełne refleksji. Każde spostrzeżenie młodych czytelników to krok w stronę pełnego zrozumienia postaci Adasia Ciskowskiego.

 

Prace nad charakterystyką postaci to jedno z wielu fascynujących zadań, które czekają klasę 6B podczas omawiania "Szatana z siódmej klasy". Nauczycielka języka polskiego p. Katarzyna Kurowska i uczniowie wspólnie wkładają ogrom wysiłku w odkrywanie tajemnic tej literackiej postaci.