- - - - - -
A+ R A-

Radość i strach w świetlicy:- twórcze zajęcia dla dzieci z klas trzecich

 

 
Jesień niesie ze sobą barwy, dźwięki i aromaty, które kształtują magiczną atmosferę. To także czas zmian w naturze. Na świetlicy szkolnej zapytaliśmy trzecioklasistów jakie emocje odczuwają w związku ze zmianą pory roku i nadejściem jesieni. Byliśmy przekonani, że nie będą zadowolni z odejścia lata i że będą dominowały negatywne odpowiedzi... a okazało się że odczuwają radość! 

 

Radość
Uczniwie zastanawiali się jak czerpać radość z nadejścia jesieni. Okazało się że przepiękne jesienne kolory, zapach lasu i gorącego kakao po spacerze przywołuje same ciepłe emocje. Nasi podopieczni mieli też okazję wziąć udział w konkursie plastycznym, gdzie swoją kreatywność wyraziły na papierze. Efekty tych inspirujących zajęć były nie tylko pełne uśmiechu twarze, ale również nagrody dla zwycięzców!

 

Drugą emocją, która pojawiła sie w czasie cyklu zajęć był starch. Strach pojawił się oczywiście w okolicach Hallowen

 

Strach
Dzieci poddały stach bardzo dokładnej analizie analizie. Skupiły się na strachu związany z czasem Halloween. W czasie zajęć mieli szansę dowiedzieć się, jak radzić sobie z lękami i strachem, a także jak uczynić Halloween zabawnym i kreatywnym czasem.

 


Chcielibyśmy podziękować naszym niesamowitym uczniom za udział w naszych zajęciach. A jeśli jeszcze ktoś nie dołączył, zapraszamy serdecznie do wspólnego odkrywania, uczenia się i radosnego spędzania czasu na naszej świetlicy szkolnej. Odkryjcie z nami świat emocji i twórczej zabawy!

 

Zajęcia dotyczące emocji były prowadzone pod okiem p. Małgorzaty Śnieżek, która jest również Trenerem Mentalnym Juniorów.