- - - - - -
A+ R A-

Warsztaty z pierwszej pomocy w klasie 5a i 5b

 

W miniony piątek, 10 listopada 2023 roku, uczniowie z klasy 5A i 5B Kolegium Europejskiego, wzieli udział w fantastycznym szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy. Nasi uczniowie mieli wyjątkową okazję do rozmowy z doświadczonymi ratownikami medycznymi i lekarzem, zadawania pytań oraz zdobywania szczegółowych informacji na temat postępowania w sytuacjach nagłych, takich jak utrata przytomności czy oparzenia gorącą wodą.

 

 

Największą atrakcją tego wydarzenia było możliwość „wizyty” w środku ambulansu. Uczniowie, pełni ciekawości, weszli do wnętrza karetki, gdzie Pan ratownik medyczny opowiadał im o różnych sprzętach i przyrządach, jakie ekipa karetki wozi ze sobą jadąc do pacjenta. To spotkanie pozwoliło na lepsze zrozumienie pracy ratowników, ale także rozbudziło zainteresowanie uczniów medycyną.

 

Oczywiście, niektórzy młodzi adepci pierwszej pomocy postanowili sprawdzić, jak to jest leżeć na noszach i dokładniej zbadać swoje ciśnienie oraz puls. Ta praktyczna część szkolenia dostarczyła uczniom nie tylko cennych doświadczeń, lecz także zwiększyła ich świadomość związana z udzielaniem pomocy w sytuacjach awaryjnych.

 

 

 

To wyjątkowe szkolenie nie tylko dostarczyło praktycznych umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, ale również wzbogaciło edukację uczniów o realne i potrzebne informacje na temat zachowań w sytuacjach nagłych. Wydarzenie to z pewnością zapisze się w pamięci młodych uczestników jako cenna lekcja praktycznej wiedzy na temat ratowania życia i zdrowia.

 

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Pani Oldze Waligórskiej, mamie jednej z uczennic Kolegium Europejskiego, za niezwykłe zaangażowanie i wkład w przygotowanie tego wyjątkowego dnia. Jesteśmy pełni podziwu dla Pani pracy i oddania, które włożyła w organizację tego wydarzenia. Dzięki jej zaangażowaniu ten dzień stał się niezapomnianą i inspirującą chwilą dla wszystkich uczestników.