- - - - - -
A+ R A-

Practical & Interdisciplinary Education - weekendowe zajęcia interdyscyplinarne

 

Szukasz fajnych zajęć weekendowych dla Twojego dziecka. Chcesz aby poszerzyło wiedzę i umiejętności, poznało nowych przyjaciół, a do tego żeby to się odbywało w przyjaznym i inspirującym środowisku? Mamy coś specjalnego!

 

 

Practical & Interdisciplinary Education 

4 niesamowite tematy,

4 spotkania z wyjątkowymi edukatorami,

4 praktyczne wyzwania,

4 kreatywne soboty z przyjaciółmi!

 

 

 

?? Wyrusz w niezwykłą podróż przez historię i naukę! ?

Podczas pierwszych zajęć wybierzemy się w ekscytującą podróż, by odkryć tajemnice życia i zdrowia. A co najważniejsze poznamy Ludwika Pasteura! ??

 

Razem dowiemy się:

? Kim był Ludwik Pasteur i jakie miał wpływy na nasze życie?

? Co to są bakterie i jak wpływają na nasze zdrowie?

? Jak pasteryzować produkty i dlaczego to ważne?

 

Dzień zakończymy praktycznymi doświadczeniami, gdzie najpierw sami zrobimy przetwory, a później będziemy je pasteryzować. Oczywiście zabierzemy je ze sobą do domu! ??

Nie możecie przegapić tej fascynującej podróży przez czas i wiedzę! ??

 

#Nauka #OdkryciaNaukowe #LudwikPasteur #Przetwory #PodróżWPrzeszłość

 

 

Odkryjemy tajemnice epok archeologicznych, Poznamy znaczenie pojęcia "prehistoria" i zrozumiemy, dlaczego to tak istotne.

 

W czasie zajęć:

?Zastanowimy się nad tym czy istnieją przekonujące dowody na to, że nasza historia jest historią ewolucji? A zrobimy to bawiąc się w paleontologów i zajmując się odrywaniem świata skamielin, odcisków i odlewów.

? Przenieśmy się do czasów starożytnych i przeprowadźmy małe archeologiczne wykopaliska. To szansa na odkrycie tajemnic przeszłości, odkrywanie artefaktów.

? Połączymy wiedzę na temat ewolucji człowieka z obrzędami i kulturą. To fascynujący przegląd naszej ewolucji, który pozwoli nam zrozumieć, jak doszliśmy do dzisiejszego punktu.

 

To będzie dzień pełen fascynujących odkryć i aktywnego uczestnictwa w procesach badawczych. Zanurzmy się w przeszłość i zobaczmy, jak wpłynęła na naszą teraźniejszość!

 

#EwolucjaCzłowieka #Archeologia #NaukaIDyskryminacja #WspólneOdkrycia

 

 

Przygotujcie się na fascynującą podróż! Te zajęcia to prawdziwa wyprawa w głąb budowy i funkcjonowania ciała człowieka, a także w fascynujący świat eksperymentów.

 

W czasie tego spotkania:

?️Poznamy najbardziej zaskakujące i fascynujące tajemnice naszego organizmu. To nie tylko wyjątkowa okazja do zrozumienia, jak działa nasze ciało, ale także do odkrywania fascynujących faktów na temat zdrowia i funkcji organizmu.

? Wyposażeni w mikroskopy i lupy, odkryjemy mikroskopijne światy, które zazwyczaj pozostają poza zasięgiem naszego wzroku. Zobaczymy, jak niesamowite struktury i organizmy kształtują nasz świat.

? Będziemy przeprowadzać fascynujące eksperymenty, które pozwolą Wam samodzielnie odkrywać prawa przyrody i procesy naukowe.

?Porozmawiamy o niesamowitej postaci Marii Skłodowskiej-Curie i jej niezwykłej roli w rozwoju medycyny i diagnostyki. Odkryjemy, jak jej odkrycia zmieniły nasze życie i wpłynęły na rozwój nauki.

 

Dołączcie do nas, aby zanurzyć się w świat niewidzialnych struktur i niezwykłych wpływów! Czekamy na Was, aby razem rozpocząć tę niezwykłą naukową przygodę!

 

#Nauka #BudowaCiała #MikroMakro #MariaSkłodowskaCurie #Eksperymenty

 

 

Zapraszamy Was na fascynującą podróż przez słownictwo związanego z podróżami, która zabierze nas w najciekawsze zakątki świata! Na tych niezwykłych zajęciach nauczycie się nie tylko języka, ale również umiejętności, które pomogą Wam odnaleźć się w każdym miejscu na ziemi.

 

? Razem udamy się w podróż do miejsc pełnych tajemnic i przygód. Poznacie różnorodne kultury, tradycje i zwyczaje.

?️ Nauka czytania mapy, tworzenia planów podróży i używanie kompasu czy GPS staną się dla Was czymś zupełnie naturalnym. Dzięki tym umiejętnościom każda wyprawa stanie się jeszcze bardziej ekscytująca.

? Poznamy różnorodne narzędzia, które ułatwią organizację i planowanie podróży. Od pakowania bagażu po zarządzanie czasem i środkami transportu - wszystko będziecie mieli pod kontrolą.

 

To nie tylko lekcje języka, to prawdziwa przygoda, która pozwoli rozwinąć umiejętności potrzebne w podróżach i życiu codziennym.Zapraszamy Was do tego niezwykłego świata słów i miejsc, który czeka na Waszą odkrywczą duszę!

 

#Podróże #Słownictwo #Orientacja #Przygoda

 

 

? Cel zajęć: Stworzenie interdyscyplinarnej przestrzeni do nauki, kreatywności i rozwoju. Nasz program promuje praktyczne zastosowanie wiedzy, rozwijanie umiejętności problem-solving oraz eksplorację specjalistycznego słownictwa w języku angielskim.

 

?‍? Format: Zajęcia odbędą się raz w miesiącu w dwóch grupach wiekowych, dostosowane do potrzeb uczestników. Najczęściej są to grupy 1-3 klas SP i 4-6 klasa SP . Każdy blok zajęć trwa 3 godziny i jest prowadzony przez doświadczoną kadrę dydaktyczną.

 

?W czasie spotkań chodzi nam o:

  • Stosowanie wiedzy w praktyce: nauka przez działanie, eksperymenty i projekty praktyczne.
  • Pobudzanie kreatywności: rozwijanie umiejętności twórczego myślenia i rozwiązywania problemów.
  • Poznawanie słownictwa specjalistycznego w języku angielskim: budowanie umiejętności komunikacji w języku angielskim w kontekście naukowym i technicznym.

 

? Co oferujemy:

  • Doświadczonych nauczycieli, gotowych do wsparcia rozwoju Twojego dziecka.
  • Materiały dydaktyczne dostosowane do potrzeb grupy.
  • Motywacyjne nagrody i dyplomy za osiągnięcia
  • Pamiątkowe filmy i zdjęcia, które uwiecznią niezapomniane chwile z zajęć.

Daj swojemu dziecku szansę na rozwijanie swojego potencjału i pasji w inspirującym środowisku!

 

?Informacje praktyczne:

?Daty warsztatów: 18.11.2023, 16.12.2023, 27.01.2024, 2.03.2024

? Godzina: 10.00 - 13.00

? Miejsce: Kolegium Europejskie ul. Ślusatska 9

? Kontakt: email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. +48 572 776 954

? Formularz zapisu: tutaj

?Cena: 150 zł/zajęcia, przy zakupie pakietu 4 zajęć ciekawe rabaty ?

 

#EdukacjaInterdyscyplinarna #RozwójDziecka #NaukaAngielskiego