- - - - - -
A+ R A-

TUS - Trening Umiejętności Społecznych

Nie bądź KAKTUS, chodź na TUS!

 

Co to jest TUS – TUS czyli Trening Umiejętności Społecznych

 

Dla kogo jest TUS:

Zajęcia TUS są przeznaczone dla każdego, kto chce rozwijać umiejętności społeczne. Szczególnie sprawdzają się w pracy z dziećmi i młodzieżą dotkniętą różnymi wyzwaniami (w tym autyzm, Zespół Aspergera, ADHD) oraz dzieci, które potrzebują wsparcia w dostosowaniu się do otoczenia społecznego.

TUS to doskonała okazja dla najmłodszych uczestników, aby nauczyć się, jak radzić sobie w relacjach z rówieśnikami, rozwijać empatię i budować zdrowe przyjaźnie.

 

Co robimy na zajęciach TUS:

Uczymy się aktywnego słuchania i zadawania pytań, trenujemy sposoby rozwiązywania konfliktów, edukujemy się w rozpoznawaniu i nazywaniu wszelakich życiowych sytuacji i oczywiście w dostosowywaniu naszych reakcji do sytuacji.

Na zajęciach poznajemy sposoby asertywności i efektywnej komunikacji. Przede wszystkim zaś rozwijamy zdolności rozumienia siebie, kolegów i koleżanek oraz rozumienia i akceptacji norm społecznych.

 

Cel zajęć TUS:

Priorytetem jest integracja uczniów, w tym integracja wielokulturowa uczniów. Dążymy do wykształcenia w każdym uczestniku zajęć pozytywnej samooceny i rozwijania umiejętności współpracy.

Uczymy naszych kursantów, jak panować nad emocjami a jednocześnie rozwijać w nich asertywność. Wszystko po ty by mogli efektywnie komunikować się z koleżankami i kolegami. Ponadto, uczymy autoprezentacji i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Wszystko po to, by nasi uczniowie byli gotowi na wyzwania współczesnego świata.

 

Jak organizujemy zajęcia TUS:

Zajęcia prowadzone są w regularnie. Aby trening był jak najbardziej sprzyjający rozwojowi naszych uczestników, odbywa się w małych grupach i prowadzony jest przez wykwalifikowanych trenerów TUS.

 

Doświadczeni Instruktorzy TUS:

Nasi wykwalifikowani instruktorzy posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z uczestnikami TUS i są gotowi pomóc w rozwoju umiejętności społecznych.

 

Praktyczna Wiedza:

Zajęcia TUS to nie tylko teoria, ale także praktyczne ćwiczenia i scenariusze, które pozwalają na natychmiastowe zastosowanie nowo nabytych umiejętności w życiu codziennym.

 

Wsparcie Psychologiczne na Zajęciach TUS:

Nasza oferta obejmuje również wsparcie psychologiczne i terapeutyczne dla osób potrzebujących pomocy w radzeniu sobie z trudnościami społecznymi i emocjonalnymi.

 

Zarezerwuj Miejsce na Zajęciach TUS!

Dołącz do nas na fascynującej podróży w kierunku lepszego zrozumienia i doskonalenia umiejętności społecznych. Zarezerwuj miejsce już dziś i rozpocznij swoją przygodę z TUS!

 

Terminy zajęć:

Grupa przedszkolna (4 - 6 lat)

zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek w terminie 25.09 – 11.12.2023

w godz. 15.00 – 16.00

 

Grupa szkolna (7 – 10 lat)

zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek w terminie 25.09 – 11.12.2023

w godz. 16.00 – 17.00

 

Kontakt:

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna przy Kolegium Europejskim

Ślusarska 9, 30-710 Kraków

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 572 776 954